Powiatowy Rzecznik Konsumentów - Aktualności

• Bezpieczne zabawki na Mikołajki

Zbliżają się Mikołajki. Sprawdź, czy zabawki jakie kupujesz w prezencie są bezpieczne. Prezes UOKiK wraz z Inspekcją Handlową skontrolowali ponad 200 modeli różnych zabawek. Eksperci zweryfikowali, czy są one dobrze oznakowane i nie zagrażają najmłodszym konsumentom. Obejrzyj film i zobacz jak wybrać prezent dla swojego dziecka.
    Data publikacji: 03-12-2021 13:17
  • Webinarium na Black Friday.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaprasza na webinarium VADEMECUM ZAKUPOHOLIKA z okazji Black Friday. w piątek 26 listopada o godz. 10  transmisja na kanale UOKiK na YouTube (link). Pułapki czy okazje? Jak kupować mądrze? Na co zwrócić uwagę podczas wyprzedaży? Jak zweryfikować e-sklep? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci UOKiK, ECK oraz Powiatowa Rzeczniczka Konsumentów w Białej Podlaskiej.
    Data publikacji: 18-11-2021 08:45
  • Senior - konsument

14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji UOKiK przypomina osobom starszym o zagrożeniach oraz ich prawach, a także o bezpłatnej pomocy konsumenckiej. Seniorze, szczególnie uważaj na „teleoferty”, zawyżone ceny towarów czy podejrzane aukcje w internecie. UOKiK przygotował garść porad do czasopisma „ZUS dla Seniora” – pobierz gazetkę
    Data publikacji: 15-11-2021 09:35
  • Pierwsze oferty publiczne - policz i nie przelicz się

W ramach kampanii „Policz i nie przelicz się” UOKiK wyjaśnia, czym jest inwestowanie w spółki debiutujące na giełdzie, czyli pierwsze oferty publiczne (IPO). Zanim zdecydujesz się zainwestować swoje oszczędności w firmę debiutującą na giełdzie, sprawdź jej strategię biznesową i związane z tym ryzyka. Pamiętaj, że na giełdzie możesz nie tylko zyskać, ale też stracić. Giełdowe debiuty są szczególnie często reklamowane jako rewelacyjne okazje do zarobku, lecz rzeczywistość rzadko nadąża za obietnicami.
    Data publikacji: 19-10-2021 08:01
  • Dzień mediacji - polubowne rozstrzyganie sporów konsumenckich

15 października w Międzynarodowy Dzień Mediacji UOKiK przypominał o możliwości skorzystania z polubownego rozwiązywania sporów konsumenckich. Pozasądowe rozstrzyganie sporów konsumenckich (ADR) to szybszy, tańszy i wygodniejszy sposób dochodzenia swoich praw. Sprzedawca odrzucił twoją reklamację? Nie jesteś zadowolony ze sposobu rozpatrzenia zgłoszenia? Rozwiąż spór polubownie.
    Data publikacji: 18-10-2021 12:44
  • Fundusze inwestycyjne - policz i nie przelicz się

Dziś w ramach kampanii „Policz i nie przelicz się” UOKiK radzi, na co zwrócić uwagę przy wyborze funduszu inwestycyjnego. Zanim powierzysz swoje pieniądze TFI, sprawdź koszty z jakimi wiąże się  inwestowanie w fundusze inwestycyjne, porównaj wysokość opłat pobieranych przez różne fundusze inwestycyjne i dokładnie zapoznaj się z dokumentami dotyczącymi wybranego funduszu. Pamiętaj, że możesz nie tylko zyskać, ale też stracić – dlatego sprawdź ryzyka związane z inwestowaniem, wysokość opłat i możliwość wycofania środków.
    Data publikacji: 28-09-2021 10:13
  • Kalkulator zmiany oprocentowania - policz i nie przelicz się

Niskie oprocentowanie zachęca cię do kupna mieszkania na kredyt? Bądź przygotowany na wzrost rat w przyszłości. UOKiK przygotował kalkulator, dzięki któremu możesz sprawdzić o ile orientacyjnie wzrośnie rata kredytu, gdy zmieni się jego oprocentowanie. Wejdź na finanse.uokik.gov.pl. Policz i nie przelicz się.
    Data publikacji: 24-09-2021 10:00
  • Kredyt hipoteczny o zmiennym czy stałym oprocentowaniu? Policz i nie przelicz się

Planujesz wziąć kredyt na zakup mieszkania, lecz boisz się, że rata wzrośnie? W kampanii „Policz i nie przelicz się!” Prezes UOKiK przypomina, że banki powinny oferować również kredyty o stałym oprocentowaniu. Taki kredyt jest nieco droższy, ale masz gwarancję stałej wysokości raty.
    Data publikacji: 22-09-2021 11:37
  • Zmiana wartości nieruchomości - policz i nie przelicz się

Martwi cię wzrost cen mieszkań? Co się może stać, kiedy weźmiesz kredyt, a wartość mieszkania spadnie? Czy można się zabezpieczyć przed nieprzewidzianymi sytuacjami, które mogą utrudnić spłatę rat kredytu? Trwa kampania Prezesa UOKiK „Policz i nie przelicz się”.
    Data publikacji: 21-09-2021 12:08
  • Zakup mieszkania lub domu - policz i nie przelicz się

Zastanawiasz się nad kupnem mieszkania na własne potrzeby? Martwi cię wzrost cen mieszkań? Boisz się, że za chwilę nie dostaniesz kredytu? UOKiK radzi na co zwrócić uwagę kupując nieruchomość na kredyt. Policz i nie przelicz się – pod takim hasłem trwa kampania społeczna UOKiK.
    Data publikacji: 21-09-2021 12:04