Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Powiatowy Rzecznik Konsumentów - Aktualności

 • Kredyt hipoteczny o zmiennym czy stałym oprocentowaniu? Policz i nie przelicz się

  Planujesz wziąć kredyt na zakup mieszkania, lecz boisz się, że rata wzrośnie? W kampanii „Policz i nie przelicz się!” Prezes UOKiK przypomina, że banki powinny oferować również kredyty o stałym oprocentowaniu. Taki kredyt jest nieco droższy, ale masz gwarancję stałej wysokości raty. 
  Data publikacji: 22-09-2021 11:37
 • Zmiana wartości nieruchomości - policz i nie przelicz się

  Martwi cię wzrost cen mieszkań? Co się może stać, kiedy weźmiesz kredyt, a wartość mieszkania spadnie? Czy można się zabezpieczyć przed nieprzewidzianymi sytuacjami, które mogą utrudnić spłatę rat kredytu? Trwa kampania Prezesa UOKiK „Policz i nie przelicz się”.
  Data publikacji: 21-09-2021 12:08
 • Zakup mieszkania lub domu - policz i nie przelicz się

  Zastanawiasz się nad kupnem mieszkania na własne potrzeby? Martwi cię wzrost cen mieszkań? Boisz się, że za chwilę nie dostaniesz kredytu? UOKiK radzi na co zwrócić uwagę kupując nieruchomość na kredyt. Policz i nie przelicz się – pod takim hasłem trwa kampania społeczna UOKiK.
  Data publikacji: 21-09-2021 12:04
 • Akcje i obligacje - policz i nie przelicz się

  Chcesz zainwestować w akcje lub obligacje korporacyjne? W ramach kampanii „Policz i nie przelicz się” UOKiK podpowiada, na co zwrócić uwagę. Sprawdź kondycję finansową spółki, której papiery zamierzasz kupić. Nie wierz na słowo sprzedawcy czy doradcy – wymagaj dokumentów potwierdzających ich oświadczenia i analizuj ich treść. Trwa kampania UOKiK „Policz i nie przelicz się”, w której Urząd radzi, jak inwestować oszczędności, aby zminimalizować możliwość strat w przyszłości. W tym materiale znajdziesz informacje o najbardziej popularnych instrumentach finansowych, czyli akcjach i obligacjach.
  Data publikacji: 21-09-2021 11:50
 • Inwestycje alternatywne - policz i nie przelicz się

  Niskie oprocentowanie lokat skłania cię do inwestowania oszczędności w nietypowe produkty? Inwestować możesz praktycznie we wszystko, jednak bądź świadomy ryzyka utraty wpłaconych pieniędzy. Poza standardowymi walorami takimi jak akcje, obligacje lub waluty na rynku dostępne są także ryzykowne tokeny czy kryptowaluty. Inwestować możesz także w surowce naturalne, metale szlachetne, dzieła sztuki, zwierzęta hodowlane, czy znaczki pocztowe. Policz i nie przelicz się – pod takim hasłem trwa kampania społeczna UOKiK.
  Data publikacji: 21-09-2021 11:40
 • Kampania UOKiK „Policz i nie przelicz się”

  Od 6 września trwa ogólnopolska kampania, w której UOKiK ostrzega przed ryzykiem utraty oszczędności i apeluje o rozważne podejmowanie decyzji inwestycyjnych. To ważna społecznie akcja. Wszystkie niezbędne informacje i materiały audio-wizualne znajdują się na stronie uokik.gov.pl
  Data publikacji: 21-09-2021 11:33
 • Samolotem i koleją po Europie - kampania informacyjna. Wideoczat - 21 czerwca o godz. 12.00.

  Europejskie Centrum Konsumenckie wspólnie z Rzecznikiem Praw Pasażerów (przy ULC) oraz Rzecznikiem Praw Pasażera Kolei (przy UTK) planuje kampanię przedwakacyjną: "Samolotem, koleją po Europie- wakacje 2021".
  Data publikacji: 21-06-2021 09:05
 • Nie daj sobie ukraść pieniędzy z konta - UOKiK ostrzega

  UOKiK otrzymuje skargi od konsumentów, którzy w wyniku oszustwa stracili pieniądze z konta. Przypominamy, że bank powinien w ciągu jednego dnia roboczego oddać konsumentowi utracone w wyniku oszustwa środki, a następnie wyjaśnić kto odpowiada za incydent lub zgłosić takie przypadki organom ścigania
  Data publikacji: 10-06-2021 10:10
 • Polkomtel usunie nieprawidłowości związane z SMS-ami premium i wypłaci rekompensaty konsumentom

  Polkomtel odrzucił Twoją reklamację związaną z usługami premium z wykorzystaniem numerów 7218 i/lub 60228? Dostaniesz zwrot podwojonej opłaty, którą poniosłeś z powodu korzystania z tych usług. To efekt decyzji Prezesa UOKiK - Polkomtel został zobowiązany do systemowych zmian, które wyeliminują nieprawidłowości w świadczeniu usług o podwyższonej opłacie.
  Data publikacji: 07-06-2021 09:23
 • Zbliża się Dzień Dziecka!

  Zbliża się święto najmłodszych konsumentów – Dzień Dziecka. W związku z tym UOKiK zaplanował szereg działań edukacyjno-informacyjnych dla małych i dużych – w szczególności dla tych, którzy importują, produkują i sprzedają zabawki i inne produkty dla dzieci (czyli przedsiębiorców), a także dla wszystkich, którzy kupują piłki, lalki czy samochodziki (czyli rodziców, opiekunów, ale także żłobków czy przedszkoli).
  Data publikacji: 25-05-2021 12:56
Wersja XML