Przekazanie nowego sprzętu ratowniczego dla OSP Szalejów Dolny

W ramach corocznej edycji powiatowego programu pod nazwą Budżet Obywatelski do którego zgłosili się strażacy z Szalejowa Dolnego został przekazany im sprzęt ratunkowy o wartości 14.938,34 zł.

W trakcie symbolicznego przekazania sprzętu Powiat Kłodzki reprezentował Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego a zarazem Prezes Honorowy Zarządu Powiatowego OSP RP w Kłodzku druh Ryszard Niebieszczański

oraz Jan Kalfas – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Polityki Zdrowotnej.

Sprzęt odebrał m.in. wieloletni Prezes OSP Szalejów Dolny Mariusz Witkowski.

Przekazany sprzęt to:

1.Detektor Drager X-AM 2500 EX,CO - 1 szt.

2.Deska lodowa - 1 szt.

3.Kombinezon ochronny TYP 5-6 C500 - 1 szt

4.Zestaw PSP R1 (torba medyczna - 1 szt

Czyli  w skrócie to torba medyczna, specjalistyczna deska do ratowania życia ludzkiego na zamarźniętych zbiornikach wodnych czy  detektor do wykrywania niebezpiecznego gazu.

Dziękujemy za udział w naszym Budżecie Obywatelskim i życzymy  aby sprzęt spisywał się na medal i oczywiście oby jak najrzadziej był potrzebny.