Przekazanie nowego sprzętu ratowniczego dla OSP Bożków od Powiatu Kłodzkiego

Kolejny zakupiony przez powiat kłodzki sprzęt.

W corocznej edycji powiatowego programu pod nazwą Budżet Obywatelski udział wzięli również strażacy z OSP w Bożkowie.

Łączna wartość darowizny dla naszych strażaków z Bożkowa w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok wyniosła 14.928,00 zł.

Przekazany sprzęt to:

1. Rozpieracz kolumnowy RZ 2-1290

2. Aparat powietrzny X-pro z maską OptiPro i butlą kompozytową 7l/300 bar, 3,2 kg

Czyli hydrauliczny rozpieracz ciśnieniowy m.in. do uwalniania osób zakleszczonych/zablokowanych pod dużymi ciężarami oraz komplet maska plus butla od oddychania.

Symboliczne sprzęt uzyskany w powiatowym programie przekazał strażakom na ręce Prezesa OSP Bożków - Mariusza Węglarza, Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń

.

Na miejsce przyjechała również Wójt Gminy Nowa Ruda - Adrianna Mierzejewska, która przekazała dodatkowo bon o wartości 500zł.

Po przekazaniu wszyscy mieli okazje zwiedzić nową remizę, która zrobiła bardzo dobre wrażenie pod względem swojej wielkości i funkcjonalności.

Dziękujemy za udział w Budżecie Obywatelskim powiatu i życzymy  aby sprzęt spisywał się na medal i oczywiście oby jak najrzadziej był potrzebny.