Start III edycji Festiwalu Wrażeń

Plakat festiwalu Już niebawem rusza się kolejna 3 już edycja Festiwalu Wrażeń. Tematem tegorocznej imprezy są dawne tradycje i rzemiosła. W 5 miejscach po stronie Polskiej i 4 po stronie Czeskiej od 1 lipca do 31 sierpnia odbywać się będą warsztaty, skierowane do wszystkich chętnych, ale przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Od poniedziałku do piątku odbywają się zajęcia w jednym miejscu, a w soboty i niedziele w dwóch.

PDFPlakat festiwalu

Na terenie powiatu kłodzkiego podczas tegorocznej edycji zajęcia będą się odbywały w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju w każdy poniedziałek, w Podziemnej Trasie Turystycznej w Kłodzku w każdy wtorek, Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Zdroju, Pstrążnej oraz Szlaku Ginących Zawodów w Kudowie-Zdroju, Czermnej.

Pozostałe miejsca to stara drewniana szkoła w Policach nad Metują, Zamek w Dolnym Adrszpachu, Muzeum Kupiectwa w Świdnicy i Domek Bożeny Niemcowej w Czerwonym Kościelcu.

Plakat imprezy rozpoczynającej sezon Inauguracja festiwalu odbędzie się w Kłodzku w piątek 2 lipca na rynku o godzinie 11.00. W programie pokazy, warsztaty, gry zabawy i konkursy. Jednak na pierwsze w sezonie 2021 zajęcia zapraszamy już dzień wcześnie do Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego – skansenu w Pstrążnej o godzinie 14.00.

PDFPlakat imprezy rozpoczynającej sezon

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego warto zarezerwować miejsce.

Więcej informacji o programie i sposobach rezerwacji można znaleźć na stronie https://festivalzazitku.cz/pl, na stronach organizatorów zajęć oraz w katalogu.

Osoby, które odwiedzą 5 różnych miejsc i wezmą udział w animacjach, otrzymają nagrodę, a nagroda specjalna jest przewidziana dla osoby, która skorzysta z 7 propozycji. Podczas udziału w pierwszych warsztatach można otrzymać kartę gościa, na której zaznaczane są punkty.

Warto także zwiedzać pogranicze, co ułatwią stworzone w ramach projektu questy dla 7 miejsc w regionie. Więcej informacji na ten temat pod adresem https://powiat.klodzko.pl/235/12/zwiedzaj-pogranicze-z-questami-festiwal-wrazen.html

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Interreg V-A Republika Czeska - Polska