Wieża widokowa na Czerńcu już oficjalnie otwarta

Maciej Awiżeń- Starosta Kłodzki oraz Piotr Marchewka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego wspólnie brali udział w uroczystości, która odbyła się niedaleko Międzylesia, nieco ponad 4km od miejscowości Niemojów na Górze Czerniec (891 m n.p.m.), gdzie została oddana oficjalnie do użytku wieża widokowa.

Czerniec to drugi w kolejności najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich. W pobliżu znajduje się Solna Jama i ruiny zamku Szczerba. Inwestycja budowy wieży została zrealizowana w ramach projektu unijnego o nazwie Czesko-Polski Szlak Grzbietowy – część wschodnia, w którym przewidziano budowę łącznie 14  wież widokowych.

Uroczystość otwarcia poprowadził Burmistrz Międzylesia – Tomasz Korczak. Wśród licznie przybyłych gości był również Andrzej Kociński - projektant wieży. Przybyli też licznie goście z Czech nasi partnerzy tego projektu oraz przedstawiciele Lasów Państwowych, sołtysi z najbliższych miejscowości, turyści.

Wieża jest wykonana z drewna sosnowego i ma wysokość 23,5 m. Koszt inwestycji budowy wieży wyniósł: 472 927 PLN. Budowę zrealizowała firma TESMEN z Czech. Na wieże można dojść żółtym szlakiem.