Współpraca z Gross-Gerau w Niemczech

W ramach współpracy odbywają się wizyty studyjne przedstawicieli władz samorządowych po obu stronach granicy oraz wymiana kulturalna. Podczas Przeglądu Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych 15 lipca 2018 r. wystąpił regionalny zespół Hessenschnicker z Gross-Gerau.

Z kolei w Starostwie Powiatowym w Groß-Gerau od 7 grudnia 2018 r. do 15 stycznia 2019 r. była prezentowana wystawa promocyjna z polsko-czeskiego projektu „Hrabstwo kłodzkie na fotografii” realizowanego przez Powiat Kłodzki w latach 2013-2014, a dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Głównym celem tej inicjatywy była prezentacja piękna krajobrazu pogranicza polsko-czeskiego uwiecznionego na zdjęciach Tomasza Gmerka i Lubomira Umlaufa.