Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Współpraca z Powiatem Limanowskim

W styczniu 2020 r. w Powiecie Limanowskim gościli przedstawiciele Powiatu Kłodzkiego. Więcej informacji na stronie partnera:

https://powiat.limanowski.pl/blog/powiat-limanowski-odwiedzily-delegacje-z-powiatow-partnerskich/

W sierpniu 2019 gościliśmy na ziemi kłodzkiej 6-osobową delegację z powiatu limanowskiego na czele ze Starostą Mieczysławem Urygą i Przewodniczącą Rady Powiatu Limanowskiego Ewą Filipiak oraz członkami zarządu i rady powiatu w Limanowej.

Zorganizowana z inicjatywy Zarządu Powiatu Kłodzkiego wizyta partnerska odbyła się w okresie obfitującym w szereg ważnych i atrakcyjnych dla turystów wydarzeń kulturalnych na ziemi kłodzkiej.

W dniach 9-11 sierpnia 2019 r. w stolicy powiatu w Kłodzku odbywały się „XIV Dni Twierdzy Kłodzkiej”, którym towarzyszył szereg pasjonujących wydarzeń m.in. inscenizacje i rekonstrukcje historyczne z udziałem kilkuset żołnierzy, nocne zwiedzanie miasta, koncerty, Jarmark Forteczny z produktami regionalnymi oraz VII Forum Tradycji z pokazami kulinarnymi, warsztatami dla dzieci oraz występy zespołów ludowych. Wśród występujących znaleźli się również przedstawiciele naszego partnera - Zespół Pieśni i Tańca Limanowianie
z Limanowej.

Brak opisu obrazka

W marcu bieżącego roku minęło 10 lat od podpisania przez powiat kłodzki umowy partnerskiej z powiatem limanowskim, w ramach której na przestrzeni lat podejmowano szereg cennych inicjatyw mających na celu wzajemną promocję oraz umocnienia więzów przyjaźni pomiędzy mieszkańcami partnerskich regionów.

Brak opisu obrazka

Członków delegacji podejmowali przedstawiciele powiatu kłodzkiego: Maciej Awiżeń -Starosta Kłodzki, Zbigniew Łopusiewicz Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Piotr Marchewka – Etatowy Członek Zarządu oraz Ryszard Niebieszczański  Nieetatowy Członek Zarządu.

Spotkanie w Kłodzku to kolejna okazja do wzmocnienia i kontynuacji wzajemnych działań oraz wypracowania dalszych kierunków współpracy, które z pewnością zaowocują nowymi możliwościami dla obu powiatów.

Spotkaniu towarzyszyła równoległa wizyta regionów partnerskich miasta Kłodzka z miasta Limanowa, Benshaim i  Nachodu.

Wersja XML