POWIAT KŁODZKI OTRZYMAŁ DOFINANSOWANIE RZĄDOWE W RAMACH PROGRAMU „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU”

W dn. 25 czerwca br. została podpisana umowa z Wojewodą Dolnośląskim, zgodnie z którą Powiat Kłodzki otrzymał dofinansowanie na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Długopolu-Zdroju. Wartość dofinansowania wynosi 80 000,00 zł, natomiast wartość całego zadania wynosi 100 000,00 zł. Środki te pochodzą z budżetu państwa i zostały udzielone w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

W ramach powyższego zadania planowane jest przeprowadzenie generalnego remontu jadalni wraz z zakupem wyposażenia, a także remont kuchni wraz z zakupem profesjonalnego sprzętu kuchennego.