Agencja Rozwoju Przemysłu z dobrą ofertą dla przedsiębiorców z Ziemi Kłodzkiej

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku doszło do spotkania pomiędzy Panią Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu - oddział we Wrocławiu - Moniką Konofał, a Maciejem Awiżeniem - Starostą Kłodzkim oraz Piotrem Marchewką – Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., istnieje na ryku polskim już 30 lat. Swoją działalność rozpoczęła w styczniu 1991 roku. Jest spółką akcyjną w nadzorze Prezesa Rady Ministrów (ze 100% udziałem Skarbu Państwa). Do głównych zadań ARP S.A. należy m.in. łączenie działalności publicznej z działalnością biznesową.

Przeprowadzone intensywne wspólne rozmowy z Panią dyrektor, dotyczyły głównie pomocy dla przedsiębiorców z powiatu kłodzkiego. Rozmawiano m.in. o możliwościach finansowania rozwoju przedsiębiorstw, poprawy ich płynności finansowej po przez m.in. pożyczki obrotowe i inwestycyjne, leasing, faktoring i wspieranie eksportu.

Wielu przedsiębiorców jeszcze długo będzie odczuwać bolesne skutki zamrożenia działalności spowodowane COVID-19. I tutaj z pomocą może przyjść finansowanie na bardzo dogodnych warunkach zaproponowane przez ARP S.A.

Agencja ma propozycje zarówno dla mikroprzedsiębiorstw jak i dla dużych firm. Należy nadmienić, że w niektórych przypadkach istnieje nawet  możliwość uzyskania finansowania  biznesu, kiedy tego odmówiły banki.

Starosta Kłodzki – Maciej Awiżeń planuje w związku z powyższym w najbliższych miesiącach zorganizować serie spotkań z Panią dyrektor ARP S.A a naszymi przedsiębiorcami. Starosta chce w tym celu zaprosić do współpracy lokalne stowarzyszenia oraz działające tutaj kluby biznesu.

W planach są również wspólne spotkania z ARP S.A, na które będziemy zapraszać wójtów i burmistrzów z naszego powiatu, gdzie również będą omawiane korzyści związane z partnerstwem publiczno-prywatnym.

Zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych pomocą do kontaktu ze starostą po przez stronę starostwa pod adresem: https://powiat.klodzko.pl/58/zadaj-staroscie-pytanie.html

lub również po przez stronę agencji: https://arp.pl/pl/o-arp/arpsa/