Ogromny wachlarz możliwości dla osób na emeryturze w Nowej Rudzie.

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na Noworudzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

NUTW - nazwę tą można również rozszyfrować jako: N – jak Nowa Ruda, U – jak Uśmiech, T – jak Twórczość, W – jak Wiedza.

Tak oto właśnie reklamuje się największy UTW w naszym powiecie, którego tegoroczna inauguracja roku akademickiego przyciągnęła tłumy do sali widowiskowej w Noworudzkim MOK-u.

Niezwykła atmosfera jaka panuje wśród studentów, ogromnie atrakcyjna oferta ciekawych zajęć i wykładów, sprawia, że stale przybywa nowych studentów. Nie sposób się tutaj nudzić.

To wszystko dzięki Pani Karolinie Popiel – obecnej rektor uczelni, która 15 lat temu wpadła na pomysł założenia uniwersytetu dla seniorów. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Mnogość propozycji takich jak sekcje : muzyczna, teatralna, informatyczna, fitness, rehabilitacja w wodzie, gimnastyka rehabilitacyjna, warsztaty diabetologiczne, sekcja taneczna, warsztaty smaków, kręgle i wiele innych sprawia, że studenci mają wypełniony czas do maksimum.

Do tego dochodzą jeszcze wspólne wyjazdy i wycieczki.

Rozwija się również współpraca z pozostałymi UTW z całego naszego regionu.

Tutaj każdy również może liczyć na wsparcie i z pewnością otrzyma niezbędną pomoc psychologiczną w tych trudnych covidowych czasach.

Starostwo Powiatowe w Kłodzku z wielką dumą już od lat wspiera działalność uniwersytetu.

Na uroczystej inauguracji zaszczyt pogratulować w imieniu Macieja Awiżenia  - Starosty Kłodzkiego oraz swoim - mieli:

Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk– Wicestarosta Kłodzki i Piotr Marchewka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

Wraz z życzeniami został też przekazany wraz kwiatami list gratulacyjny o treści:

Starosta Kłodzki wraz z Zarządem Powiatu Kłodzkiego składają serdeczne gratulacje z okazji inauguracji roku akademickiego 2021/2022 na Noworudzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że już od tylu lat wspólnie z Państwem możemy cieszyć się tyloma wspaniałymi osiągnięciami uniwersytetu. Niech ta kolejna inauguracja, będzie początkiem nowej wspólnej przygody, radości z nauki i pracy a przede wszystkim z tego co najważniejsze –  przyjaźni.

Życzymy dalszych wspaniałych sukcesów.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani uczestnictwem to zapraszamy po szczegółowe informacje :  https://mok.nowaruda.pl/portfolio/noworudzki-uniwersytet-trzeciego-wieku/