Apel Wicestarosty Kłodzkiego Do Mieszkańców Powiatu

Szanowni Państwo!

Mieszkańcy Powiatu Kłodzkiego !

Na terenie naszego powiatu na chwilę obecną jest 26 osób objętych nadzorem, a 53 osób kwarantanną , 1 osoba jest hospitalizowana

( dane z 16 marca br.)

Nie  stwierdzono  zakażenia koronawirusem.

Na podstawie decyzji Premiera RP zostały zamknięte placówki oświatowe (szkoły), za wyjątkiem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długopolu-Zdrój, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kłodzku.

Apelujemy,  by przez  ten okres młodzież zachowywała się odpowiedzialnie i pozostawała w domach. Wykorzystajcie ten czas kreatywnie, na naukę i samodoskonalenie.

Ponadto wstrzymane są odwiedziny we wszystkich domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo wychowawczych oraz szpitalach.

Również w szpitalach zawieszone są planowane zabiegi, przyjmowane są tylko nagłe przypadki.

W Urzędzie Starostwa Powiatowego w Kłodzku i zamiejscowych oddziałach oraz jednostkach powiatu, ograniczona jest dostępność klientów  do urzędów, z uwagi na bezpieczeństwo stron.

W starostwie wnioski i dokumenty są składane tylko  w jednym wyznaczonym  punkcie  i będą odbierane wyłącznie po uzgodnieniu telefonicznym.

Bardzo prosimy słuchajmy zaleceń Sanepidu i Służb !

Pozostańmy w domach, jeśli  tylko to jest  możliwe !

Zadbajmy o naszych najbliższych i Seniorów.

Przestrzegajmy reżimu sanitarnego, myjmy często ręce, odkażajmy przedmioty często używane, zachowujmy co najmniej metrową odległość między sobą.

Nasze bezpieczeństwo w znacznej mierze zależy od nas !

Najważniejsze numery:

SANEPID – 695 729 822