Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

W I Liceum Ogólnokształcącym Im. B. Chrobrego w Kłodzku Powstała Strefa Relaksu

Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki oraz Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk  - Wicestarosta Kłodzki uczestniczyli w otwarciu tzw. strefy relaksu dla uczniów w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Kłodzku.

Dzięki utworzonej strefie, uczniowie będą mieli znakomite warunki do  samodzielnej nauki w wolnym czasie, integracji oraz możliwość odpoczynku. Jest to również znakomita przestrzeń dla rozwijania kreatywności i swoich zainteresowań oraz tworzenia projektów naukowych.

Strefa umożliwi także uczniom łatwy dostęp do nowoczesnych technologii informacyjnych.

Jest to także przyjazne miejsce odpoczynku, gdzie uczniowie będą mogli miło spędzić czas — mogąc przeczytać książkę, odpocząć, zagrać w ciekawą grę planszową ,czy też zrelaksować się przy muzyce.

Ponadto w tym miejscu wychowawcy wraz z uczniami będą mogli zorganizować ciekawą lekcję wychowawczą, obejrzeć film, czy realizować wydarzenia kulturalne m.in. spotkania ze znanymi absolwentami szkoły, spotkania literackie, muzyczne, spotkania zespołów muzycznych działających w szkole.

Miejsce to wyposażyliśmy w nowoczesny sprzęt audio-video a także w gry planszowe, pufy do siedzenia oraz niezbędne meble. Szkoła z własnych środków wymieniła podłogę w pomieszczeniu oraz pomalowane zostały ściany. Dopełnieniem jest roślinność, która ma dobroczynny wpływ na każdego z nas.

W każdej szkole bardzo potrzebne jest takie miejsce, w którym uczniowie będą czuli się zrelaksowani i w którym będą mogli pozbyć się negatywnych emocji.

Projekt ten jest bardzo dobrym rozwiązaniem w odniesieniu do skutków obecnej pandemii, gdzie uczniowie na nauczaniu zdalnym bądź hybrydowym tracą kontakt z innymi osobami oraz swoimi rówieśnikami.

Miejsce, w którym uczniowie ze społeczności „„Chrobrego” będą mogli spędzić miło czas w dużym stopniu zredukuje poziom stresu, który wywołany był okresem izolacji.

Przebywanie w takim miejscu będzie idealnym sposobem na powrót do normalnej rzeczywistości, która oparta była na większej interakcji międzyludzkiej oraz korzystaniem z różnych form rozrywki.

Co więcej, strefa relaksu ma być dobrą  „odskocznią” od zajęć lekcyjnych oraz obowiązków szkolnych.

W trakcie otwarcia starosta oraz dyrektor Marcin Klimaszewski podziękowali wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Świetności otwarciu, nadali również wybitnie uzdolnieni muzycznie uczniowie szkoły, którzy wystąpili przed zgromadzonymi: Klaudia Dziasek (gitara) i Jakub Barycz (akordeon).

 

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Fot. Bartosz Wojciechowski - Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Kłodzku

Wersja XML