Starosta Kłodzki uczestniczył w kolejnej akcji zarybiania

Polski Związek Wędkarski Okręg w Wałbrzychu przeprowadził  w ramach stałej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kłodzku dodatkowe zarybianie Nysy Kłodzkiej. Jednym z inicjatorów tej regularnej akcji jest Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki.

Zarybianie rzeki odbyło się na wysokości ulicy Fortecznej w Kłodzku. Polski Związek Wędkarski dostarczył ponad 150 kg dwuletniego pstrąga potokowego - to jest około 600 szt.

Akcja finansowana jest przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku do kwoty 5500 zł. Przeprowadzane coroczne zarybianie w znaczący sposób wpływa na wzrost populacji pstrąga potokowego w Nysie Kłodzkiej. Liczymy, że regularność tej akcji przyczyni się do dużego urodzaju tego gatunku ryby w naszym powiecie.

mDSC_0621.jpeg

mDSC_0598.jpeg