Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Apel Starosty Kłodzkiego Macieja Awiżenia

                

 

Szanowny Pan Premier
Mateusz Morawiecki
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa

 

 

Szanowny Panie Premierze,

zwracam się do Pana w imieniu prawie 7000 mieszkańców Powiatu Kłodzkiego, którzy z powodu pandemii stracili możliwość wykonywania swojej pracy po czeskiej stronie granicy. Zakłady produkcyjne w których są oni zatrudnieni znajdują się zazwyczaj w niewielkiej odległości od granic naszego kraju. Niestety mimo to, rozporządzenia dotyczące panującej pandemii koronowirusa COVID-19 wymagają bezwzględnie niezwłocznego odbycia dwutygodniowej kwarantanny zaraz po przekroczeniu granicy. 

Z oczywistych względów uniemożliwia to kontynuacje dalszego zatrudniania i powoduje, że mieszkańcy powiatu kłodzkiego pracujący w Czechach znaleźli się w bardzo ciężkiej sytuacji egzystencjalnej. Dramatu dopełnia fakt, że zatrudnione tam są często całe rodziny, które tracą jedyne źródło dochodu. 

Apeluję do Pana o zniesienie zakazu przekraczania granicy w celach zarobkowych dla tych osób. Proszę o wydanie specjalnych pozwoleń. Wspólnie możemy też poszukać niezbędnych rozwiązań, które umożliwią codzienną pracę naszym mieszkańcom w Czechach, gdzie poziom zakażenia wirusem kształtuje się podobnie jak u nas. Wierzę, że nie przejdzie Pan obojętny na ten apel i znajdziemy skuteczne dla wszystkich rozwiązanie tej trudnej sytuacji.

STAROSTA KŁODZKI - Apel_do_Premiera_RP.jpeg

Wersja XML