Dzieci z domu dziecka w Czerkasach z Ukrainy są już bezpieczne w nowym domu

Dzieci z Domu Dziecka z miejscowości Czerkasy w Ukrainie wraz z opiekunami, bezpiecznie dotarły do nowego domu – powiatowego domu wczasów dziecięcych w Dusznikach-Zdroju.

Dzieci jest siedemdziesięcioro sześcioro, w wieku od 3 do 16 lat. Zostały w pełni zaopiekowanie, na miejscu zapewniona została  pomoc lekarska i psychologiczna przez lekarki z Przychodni Salus Kłodzko, za co pięknie dziękujemy !

Dzięki współpracy i zaangażowaniu samorządów: Powiatu Kłodzkiego i Gminy Duszniki-Zdrój oraz wielu instytucji z powiatu kłodzkiego tj.: PKS Kłodzko S.A., Kacper - Usługi transportowe, Fundacja Happy Kids, MOK Nowa Ruda, ZHP Kłodzko, OSP, wielu przedsiębiorcom, osobom prywatnym i wolontariuszom, dzieci bezpiecznie dotarły do przygotowanego dla nich domu.

Obecnie jak informuje Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń, wraz z dyrektor DWD, dzieci po wstępnym przebadaniu, otrzymały ciepły posiłek, zostały zakwaterowane w pokojach i odpoczywają.

WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego, że dzieci znalazły się już w bezpiecznym, przyjaznym miejscu, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Bardzo prosimy o wpłacenia darowizn na podane konto, dzieci przyjechały tylko z malutkim bagażem podręcznym.

Konto DWD-Duszniki Zdrój:

12 1560 0013 2005 5713 0000 0003