Maseczki ochronne z kłodzkiego Zakładu Karnego

800 szt. maseczek ochronnych dla mieszkańców i pracowników domów pomocy społecznej w powiecie kłodzkim oraz dla kłodzkiego ZOZ uszyli więźniowie osadzeni w kłodzkim Zakładzie Karnym.

Maseczki od Zakładu Karnego w Kłodzku przekazali na ręce Małgorzaty Jędrzejewskiej-Skrzypczyk - Wicestarosty Kłodzkiego oraz Piotra Marchewki - Etatowego Członka Zarządu Powiatu Kłodzkiego: mjr Adrian Kudla - z-ca Dyrektora ZK w Kłodzku oraz st.szer. Patrycja Marcelewicz.

Pomimo rozluźnienia przez rząd obostrzeń dotyczących koronawirusa, zapotrzebowanie na maseczki jest nadal ogromne, a ich noszenie jest wciąż niezbędne w przestrzeniach zamkniętych i większych skupiskach osób.

Przy szyciu maseczek w więzieniu pracuje łącznie ok. 20 osadzonych. Praca wykonywana jest w ramach programu resocjalizacyjnego, ale sami więźniowie traktują ją też jako formę zadośćuczynienia dla społeczeństwa.