Powiatowe Targi Pracy 2022 - Edycja XIX

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Kłodzku odbyło się oficjalne otwarcie XIX Edycji trzydniowych Targów Pracy.

Targi rozpoczęły się od przywitania wszystkich przybyłych zainteresowanych, wystawców oraz gości  przez Macieja Awiżenia Starostę Kłodzkiego oraz Monikę Wielichowską posłankę na Sejm RP i gospodarza targów Krzysztofa Bolisęgę dyrektora PUP. W spotkaniu również udział wzięli Piotr Marchewka i Ryszard Niebieszczański, członkowie Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Zbigniew Szczygieł - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz włodarze miasta i gminy Kłodzko.

Powiatowy Urząd Pracy w Kłodzku wraz z Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy w Wałbrzychu oraz Klubem Biznesu Ziemi Kłodzkiej przeprowadzi w dniach 17-19 maja br. kolejną edycję Targów  Pracy  -  Konferencji  Partnerstwa Lokalnego,  w ramach umowy Partnerstwa Lokalnego w Powiecie Kłodzkim.

Targi adresowane są do osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz  obywateli Ukrainy, dla których obecny będzie również tłumacz. Oprócz ofert pracy adresaci będą mogli  otrzymać wsparcie ze strony doradców zawodowych z PUP Kłodzko oraz CIiPKZ w Wałbrzychu  w zakresie przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Osoby poszukujące  pracy  za granicą  będą mogły skorzystać  z pomocy  asystentów  Eures.

Na targach obecni będą lokalni pracodawcy, firmy zagraniczne,  prywatne agencje pośrednictwa pracy, jednostki szkoleniowe oraz instytucje użyteczności publicznej.

Wśród wystawców obecni również będą przedstawiciele Policji, Zakładu Karnego i Izby Administracji  Skarbowej, poszukujący  osób do  pracy na  stanowisko  funkcjonariusz.

Pracodawcy zgłosili zapotrzebowanie na następujące stanowiska pracy m.in.: kucharz, pomoc kuchenna, kelner,  pokojowa, recepcjonista., pracownik produkcji, fizjoterapeuta,  pielęgniarka, opiekun osób starszych, sprzedawca.

Podczas organizowanych targów zaprezentują się pracodawcy:

w Kłodzku – 41, w Bystrzycy Kłodzkiej – 26, w Nowej Rudzie 25.

Liczba wolnych miejsc pracy:

w Kłodzku – 342 miejsc, w Bystrzycy Kłodzkiej – 176, w Nowej Rudzie – 267.

W następujących branżach:

- gastronomia, - produkcja, - handel, - hotelarstwo, - medyczna.

Jeżeli nie uczestniczyłeś dzisiaj w Targach Pracy w Kłodzku, to masz jeszcze szansę wziąć udział w dniu jutrzejszym w Bystrzycy Kłodzkiej (18.05 w środę ) lub w czwartek 19.05 w Nowej Rudzie.