Ruszył Rajd Rowerowy Cyklo Glacensis - 2022

Dzisiaj, grupa kłodzkich cyklistów wystartowała z pod mostu św. Jana w Kłodzku, w dwudziestym już,  jubileuszowym rajdzie polsko-czeskim Cyklo Glacensis 2022.

Grupę kłodzką na starcie przywitał Piotr Marchewka członek zarządu Powiatu Kłodzkiego, życząc wszystkim uczestnikom bezpiecznego dotarcia do celu, zadowolenia i pozytywnych wrażeń z przejechania trasy.

W rajdzie, również bierze udział mocna reprezentacja ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku m. in. z wydziałów: organizacyjnego, budownictwa, nieruchomości, oświaty, audytu, której szczególnie życzymy dobrej wyprawy i wspólnego świętowania po dotarciu do celu.

Jako  Powiat Kłodzki jesteśmy współorganizatorem rajdu,  wspieramy i promujemy powiatowe wydarzenie sportowe, które z roku na rok przyciąga coraz to większą rzeszę zainteresowanych.

W tym roku cykliści w perspektywie mają zaplanowane dotarcia do celu - rekreacyjnego terenu Raj u Letohradu po czeskiej stronie, to w zależności od wybranej trasy, dystans do przejechania od 70 do 90 km.

Po stronie naszych sąsiadów do mety prowadzi 10 tras, natomiast po polskiej stronie będzie można dojechać 7 trasami w zależności od preferencji i kondycji uczestnika rajdu.

Za wszystkich uczestników mocno trzymamy kciuki, dobrej drogi i bezpiecznego dotarcia na miejsce.