Rekordowe ponad 40 lat pracy.

Mało kto ma szanse przepracować w jednym zakładzie pracy ponad 40 lat....Aby uzyskać taki wynik, to naprawdę trzeba mocno kochać to co się robi i traktować swoją pracę jak wielką pasje.Tak niezwykły staż udało się uzyskać dwóm Paniom z naszego powiatu pracującym w placówkach prowadzonych przez powiat kłodzki.

Pierwszą rekordzistką została Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej - Renata Błażej, która przepracowała w tej placówce aż 47 lat,

Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej - Renata Błażej

natomiast drugą, została Pani Dyrektor Domu Dziecka w Domaszkowie - Zofia Sornat, ze stażem 41 lat pracy.

Pani Dyrektor Domu Dziecka w Domaszkowie - Zofia Sornat

Po tak długim okresie w zawodzie przychodzi jednak moment, w którym można już pomyśleć o zasłużonym odpoczynku na emeryturze. To też bardzo trudne dla każdego pracodawcy, rozstać się z tak ogromnie doświadczonymi pracownikami.

Te wszystkie lata przyniosły przecież ogrom wiedzy i bezcennego doświadczenia, które  zapewniało sprawne funkcjonowanie placówek.

Jednak nie samą pracą człowiek żyje i któregoś dnia musi przyjść ten moment tzw. „zmiany warty”.

Za te wszystkie lata dobrej i solidnej pracy osobiście podziękowali  przedstawiciele władz powiatu:

Wicestarosta Kłodzki – Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu – Piotr Marchewka wraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Bogumiłem Zwardoniem.

Wiele osób w trakcie uroczystości nie kryło wielkiego wzruszenia a nawet łez.  Jak powiedziała Pani wicestarosta, również też dobrą stroną tej nowej sytuacji jest fakt, że człowiek może poświęcić się teraz w pełni swoim pozostałym pasjom i ich rozwijaniu.

W trakcie uroczystości z okazji przejścia na emeryturę Pani Renaty Błażej, miała miejsce jeszcze jedna ciekawa sytuacja. Otóż na koniec tej uroczystości nastąpiło symboliczne przekazanie placówki DPS w Bystrzycy Kłodzkiej nowej Dyrektor wyłonionej w konkursie – Pani Patrycji Mikołajczyk.

Serdecznie dziękujemy naszym Paniom za te wszystkie dobre lata.