Spotkanie upamiętniające pomordowanych członków Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość"

16 sierpnia br., w samo południe w Kłodzku, przy ul. Grunwaldzkiej, przy pomniku upamiętniającym pomordowanych przez NKWD i UB, w dniu 72. Rocznicy procesu kłodzkich działaczy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, odbyło się uroczyste spotkanie, w którym udział wziął Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki wraz z Michałem Cisakowskim wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Kłodzkiego.

W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele samorządu gminy i miasta oraz powiatu, obecni byli także członkowie rodzin kłodzkich działaczy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Uroczystość została zorganizowana po raz pierwszy w Kłodzku, dzięki inicjatywie Komitetu Społecznego Upamiętnienia Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Złożono kwiaty pod pomnikiem, zapalono znicze, oddano cześć poległym.

Fot. Joanna Żabska