Nowe życie kłodzkiej lokomotywowni? Zagłosuj!

Fundacja Kolejowe Przysposobienie Wojskowe ogłasza plebiscyt na wybór lokalizacji, w której może powstać Muzeum Dróg Kolejowych.

Plebiscyt ma za zadanie wytypowanie lokalizacji dla nowej placówki muzealnictwa kolejowego oraz pozyskanie do współpracy partnerów społecznych (np. działaczy i organizacji lokalnych) i instytucjonalnych (np. jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa).

Jedną z wytypowanych lokalizacji jest ujęta w gminnej ewidencji zabytków miasta Kłodzka dawna lokomotywownia Kłodzko Główne. Ten zaniedbany i zapomniany obiekt ma szansę na drugie życie, a docelowo - poprzez zaangażowanie społeczności lokalnej, przedsięwzięcie może uatrakcyjnić ofertę kulturalną i turystyczną regionu.

Plebiscyt rusza 21 października i zakończy się 11 listopada 2020 r.