Telewizja TVN24 w Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej

Dzisiaj w DPS w Ścinawce Dolnej zagościli reporterzy telewizji TVN24.

Tematem, który wzbudził zainteresowanie mediów, są kabiny dezynfekcyjne zakupione i zainstalowane przez Zarząd Powiatu Kłodzkiego do powiatowych DPS-ów i Domów Dziecka.

Pomysł Pani Dyrektor DPSu - Emlii Bogusiewicz, bardzo szybko zaaprobowali Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń wraz z Wicestarostą Małgorzatą Jędrzejewską - Skrzypczyk.

Rozwiązanie takie zresztą już wcześniej zastosował Zarząd Powiatu w Kłodzkim Szpitalu.

Teraz kabiny dezynfekcyjne pojawiły się również w prowadzonych przez powiat jednostkach :

DPS Nowa Ruda i w jego filii w Ścinawce Dolnej - 2 szt,

DPS Bystrzycy Kłodzkiej - 2 szt,

DPS w Jugowie 1 szt,,

DPS Podzamek - 1 szt,

Dom Dziecka w Domaszkowie - 1 szt,

Dom Dziecka Nowa Ruda - 1 szt,

Dom Dziecka Kłodzko - 1 szt.

Łącznie Zarząd Powiatu zakupił 9 kabin. Całość kosztowała 216 tys. złotych. Koszt jednej kabiny udało się Pani Dyrektor Bogusiewicz wynegocjować na 24 tys. złotych.

Na miejscu role gospodarzy pełnili i odpowiadali na pytania dziennikarzy Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń oraz Pani Dyrektor DPS Nowa Ruda - Emilia Bogusiewicz.

Do tej pory Zarząd Powiatu Kłodzkiego na walkę z koronawirusem przeznaczył już ponad 300 tys. złotych oraz ze środków zewnętrznych unijnych dodatkowe ponad 800 tys. złotych.

Nowo zakupione kabiny mierzą temperaturę, potem przy wejściu dezynfekujemy ręce a następnie wchodzimy do środka, aby poddać się całkowitej dezynfekcji za pomocą środka rozpylonego w postaci mgiełki. Całość procesu przebiega bardzo szybko i sprawnie.