3 mln dla szpitala - radni powiatowi zagłosowali za pomocą dla kłodzkiego zoz

Na dzisiejszej sesji radni poparli w głosowaniu przyznanie pomocy finansowej dla Kłodzkiego ZOZ-u w wysokości blisko 3 mln zł.

W poniedziałek 23.11.2020r. na komisji budżetu, a w środę na planowanej sesji Rady Powiatu Kłodzkiego, został przedstawiony projekt uchwały mówiący o przeznaczeniu kwoty prawie 3 milionów zł., na pokrycie straty kłodzkiego szpitala za 2019 r.

Radni zagłosowali: 25 głosami za uchwałą, 5 radnych się wstrzymało od głosowania.

Podobne działania powiat podjął już w 2019 roku, gdzie przekazana została wtedy kwota ok. 3,6 miliona zł. I pomimo, iż służba zdrowia to zadanie rządowe a pokrywanie strat ZOZ zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego nie powinno być finansowane ze środków samorządu.

Sytuacja taka niestety dotyczy większości szpitali powiatowych w Polsce.

W naszym przypadku dokładamy rocznie do różnych zadań rządowych ok. 10 mln, które to moglibyśmy przeznaczyć na inne cele tj. remonty dróg, modernizacje w naszych szkołach itp.

Szpital w Kłodzku zachowuje dziś pełną funkcjonalność.