Cykliczne imprezy kulturalne w gminie Bystrzyca Kłodzka

DNI TURYSTYKI ZIEMI BYSTRZYCKIEJ

wrzesień

Występ teatru ognia

Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej organizowane są na terenie gminy Bystrzyca Kłodzka w ramach Światowego Dnia Turystyki i mają na celu popularyzację różnych form turystyki aktywnej, promocję walorów turystycznych, historycznych i uzdrowiskowych oraz stworzenie dodatkowej oferty, poza głównym sezonem turystycznym w naszym regionie.
Program Dni Turystyki przewiduje m.in. nocne zwiedzanie Bystrzycy Kłodzkiej z przewodnikiem, któremu towarzyszą scenki historyczne, wycieczki piesze i rajdy turystyczne, prelekcje, koncerty, wystawy, promocję walorów uzdrowiskowych poprzez Dni Otwarte Uzdrowiska Długopola-Zdroju, promocję i zwiedzanie unikatowych obiektów zabytkowych m.in. średniowiecznej zabudowy Bystrzycy Kłodzkiej oraz kompleksu pałacowo-parkowego w Gorzanowie.

FESTIWAL AKTORSTWA FILMOWEGO

jesień, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej

Koncert Zbigniewa Zamachowskiego

W 2017 roku w ramach działań „Filmowa Bystrzyca Kłodzka” do Bystrzycy Kłodzkiej zawitał Festiwal Aktorstwa Filmowego, zainicjowany przez Stanisłwa Dzierniejkę – Dyrektora Naczelnego FAF oraz Bogusława Lindę – Dyrektora Artystycznego FAF. Festiwal Aktorstwa Filmowego odbywający się we Wrocławiu oraz od 2017 roku także w Bystrzycy Kłodzkiej, jest jedyną tego typu imprezą w Europie, która w całości poświęcona jest ocenie pracy aktora filmowego. Filmy konkursowe dobierane są pod kątem aktorskiego kunsztu, a oceniający je jurorzy to również aktorska ekstraklasa. Jednak ideą FAF jest nie tylko sam konkurs, to szereg koncertów, spotkań z twórcami, prelekcji i warsztatów aktorskich dla młodych ludzi, którzy do Wrocławia i okolic przyjeżdżają z całej Polski. Bogata oferta festiwalu, skierowana jest nie tylko do mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, ale również do mieszkańców całej Polski.