Cykliczne imprezy kulturalne w Nowej Rudzie

NEW HIP HOP FESTIWAL

czerwiec, MOK

To wydarzenie, które promuje szeroko rozumianą kulturę hip hop .Graffiti, pokazy bmx, rolkarzy, jazdy na desce oraz tańca hip hop to tylko niektóre z atrakcji. Poza gwiazdami ,które występują na festiwalu chcemy również promować młodych zdolnych artystów z całej Polski.

NOWORUDZKIE BIEGUNY KULTURY

sierpień, Rynek, ulice miasta, MOK, lokale

Nawiązujący do tradycji „Festiwalu Studentów Szkół Artystycznych”, który odbywał się w Nowej Rudzie w latach 70. XX wieku. To wydarzenia o charakterze scenicznym oraz ulicznym. Ponadto organizowane są zajęcia warsztatowe i integracyjne dla dzieci i młodzieży realizowane wspólnie z młodzieżą studencką z wyższych szkół artystycznych. Miejscem wydarzeń festiwalowych są urokliwe zakątki miasta, takie jak rynek, zabytkowe uliczki, placyki, deptak nad Włodzicą, Miejski Ośrodek Kultury, a także kluby, restauracje i kawiarnie.

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORU

sierpień, sceny plenerowe, Nowa Ruda i inne miejscowości powiatu kłodzkiego

Festiwal o dużych tradycjach i renomie. Udział w imprezie biorą zespoły folklorystyczne z najdalszych zakątków świata. Nowa Rudę reprezentuje Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”. Festiwal ma formułę objazdową. Grupy przedstawiają swój pogram w każdym z miast współorganizujących. Impreza trwa około 1 tygodnia i co roku liczy kilkuset uczestników.