Sierpień w Muzeum Ziemi Kłodzkiej

NOCNE ZWIEDZANIE MIASTA Z DRESZCZYKIEM
“Projekt i wykonanie - mistrz rzeźbiarstwa Franz Wagner z Kłodzka”

Nocne Zwiedzanie plakat.jpeg

5 sierpnia 2022, start: godz. 20:30, Wyspa Piasek, ul. Artura Grottgera 5, Kłodzko

Po raz kolejny na ulicach miasta przywołamy głosy przeszłości Kłodzka. Tym razem szlak zwiedzania wyznaczą dzieła rzeźbiarza Franza Josefa Wagnera żyjącego w latach 1887–1942. Inscenizowane w różnych zakątkach Kłodzka opowieści o jego życiu i dorobku artystycznym przeplatane będą, często mrocznymi, historiami z życia miasta.

Serdecznie zapraszamy!

Targi Staroci

Zapraszamy kolekcjonerów oraz miłośników pięknych mebli, obrazów, monet i innych bibelotów na kolejne Targi Staroci, które odbędą się 6 i 7 sierpnia 2022 r., w godzinach: 8:00 - 16:00 na ulicach Kłodzka w pobliżu muzeum.

Wakacje w Muzeum
Zapraszamy w każdą środę o 10:00

3 sierpnia 2022 – „Napotkane nad rzeką” – spotkanie dotyczące zwierząt i roślin Nysy Kłodzkiej

10 sierpnia 2022 – „Monotypia z ziółkiem” – warsztaty tworzenia niepowtarzalnych grafik z użyciem liści i kwiatów