Uroczyste podpisanie wznowienia umowy o współpracy partnerskiej Powiatu Sławieńskiego i Powiatu Kłodzkiego

13 października br. w czternastowiecznym Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, miało miejsce, uroczyste podpisanie wznowienia umowy o współpracy partnerskiej Powiatu Sławieńskiego i Powiatu Kłodzkiego.

Powiat Kłodzki reprezentowali: Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk Wicestarosta Kłodzki wraz z Piotrem Marchewką Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

Delegację podejmowali gospodarze - Wojciech Wiśniowski Starosta Sławieński oraz Andrzej Protasiewicz Wicestarosta.

Zarówno Powiat Kłodzki jak i Sławieński, charakteryzują się proturystycznym podejściem do rozwoju swoich regionów.

Partnerstwo obu powiatów, oparte jest  głównie na zasadzie kontrastów i to stanowi jego największą zaletę.

Powiat Kłodzki ze swoim uzdrowiskowo-przygranicznym charakterem jest atrakcyjnym partnerem dla powiatu o odmiennych walorach turystycznych - nadmorskich, w przypadku Powiatu Sławieńskiego.

Różnorodność bogactw naturalnych, będących podstawą rozwoju turystyki jako głównej gałęzi przemysłu w regionach stanowi  podstawę do wspólnych przedsięwzięć promocyjno-turystycznych,  w tym np. promocji gór nad morzem przed sezonem zimowym, a morza w górach.

Współpraca powiatów i wymiana doświadczeń będzie obejmować

w szczególności:

- kontaktów między instytucjami na polu kultury,

- popieranie kontaktów między szkołami i instytucjami pozaszkolnymi, w tym wymianę młodzieży,

- popieranie kontaktów organizacji i związków sportowych,

- wymianę doświadczeń w dziedzinie opieki zdrowotnej,

- wspieranie kontaktów i wymiany doświadczeń na polu zadań powiatowych,

- wymianę doświadczeń w zakresie poprawy stanu środowiska naturalnego,

- wspieranie działań umożliwiających udział w imprezach handlowych

i wystawienniczych.

Dziękujemy za dotychczasową współpracę i liczymy na dalsze owocne działania partnerskie.