Cykliczne imprezy kulturalne w gminie Stronie-Śląskie

STROŃSKA ONUFRIADA

cały rok, Kaplica św. Onufrego w Stroniu Śląskim

Cykl koncertów kameralnych muzyki poważnej organizowanych w Kaplicy św. Onufrego. W ciągu roku odbywa się 4-6 koncertów. Organizatorem wydarzeń jest CETiK.

STROŃSKA DREZYNIADA

sierpień, plac przy CETiK-u

Strońska Drezyniada jest cykliczną imprezą o charakterze polsko – czeskiego pikniku rodzinnego. Główną atrakcją imprezy są wyścigi drezyn ręcznych (moja-twoja) organizowane w pięciu kategoriach: rodzina, kobiety, mężczyźni, OPEN i VIP oraz przejażdżki drezyną spalinową w których mogą wziąć udział wszyscy biorący udział w wydarzeniu. Przejazdy drezynami ręcznymi oraz spalinowymi są bezpłatne. Imprezie będą towarzyszyć liczne konkursy dla publiczności oraz występy muzyczne. W trakcie trwania  imprezy będziemy promować polskie i czeskie produkty lokalne (z Gminy Stronie Śląskie oraz naszego czeskiego partnera Miasta Stare Mesto) w postaci stoisk wystawienniczych na Palacu przy CETiK-u. Dla uczestników wyścigów drezyn ręcznych przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe, a lokalni sponsorzy ufundowali nagrody pieniężne np. za pobicie rekordu najszybszego przejazdu.

STACJA LITERATURA

wrzesień, Stronie Śląskie sala widowiskowa CETiK, Sienna

Tematyczny festiwal literacki, w którym biorą udział doświadczeni i młodzi pisarze, poeci, tłumacze, krytycy literaccy. W ramach imprezy odbywają się wykłady, warsztaty literackie, spotkania dyskusyjne oraz koncerty muzyczne.